Голова районної ради
Науменко Юрій Михайлович

До уваги боржників

            Пенсійний фонд України є самостійною фінансово-банківською системою, не входить до складу Державного бюджету України, формується за рахунок коштів, що відраховуються підприємствами і організаціями (в тому числі й тими, що використовують працю громадян за угодами цивільно-правового характеру) на заходи соціального страхування за тарифами, диференційованими залежно від небезпечності, шкідливості, тяжкості робіт та стану інших умов праці, страхових внесків громадян, які займаються підприємницькою діяльністю, обов'язкових страхових внесків громадян, а також коштів державного бюджету України.

            Основним наповненням Пенсійного фонду України є  надходження Єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування.

Ч.3 ст.8 Закону України «Про пенсійне забезпечення» від 05.11.1991 року №1788-ХІІ (із змінами та доповненнями) Фінансування витрат на виплату пенсій провадиться по всій території України щомісячно незалежно від надходжень коштів та соціально-економічного стану конкретних регіонів за рахунок перерозподілу коштів Пенсійного фонду України в межах країни. Забороняється розрив у строках фінансування витрат на виплату пенсій у різних адміністративно-територіальних одиницях.  

            Дана норма Закону в даний час захищає громадян Липовецького району які мають «поважний» вік та надає можливість їм отримувати пенсії та інші державні виплати які проводяться з Пенсійного фонду України. Всім відомо що наш Липовецький район та напевно й чимало інших районів нашої Вінницької області є дотаційними..

            Нажаль і в нашому районі небажання сплачувати платежі до Пенсійного фонду України переважає над усвідомленням того , що від  сплати кожного  залежить не добробут чи  збагачення, а просто можливість вижити тих хто перебуває на заслуженому відпочинку, хто у свій час працював та вірив що прийде час і він буде «на пенсії», бавитиме онуків, правнуків, та не перейматиметься думками  про своє забезпечення. До відома,  заборгованість суб’єктів господарювання та фізичних осіб – підприємців по єдиному соціальному внеску станом на 01 травня 2014 року  по Липовецькому району становить  -2343,1 тис. грн..

Ті громадяни,  які в цей час чекають від нас свого забезпеченого відпочинку у свій час також працювали для того щоб забезпечити себе, своїх рідних та тих хто в свою чергу забезпечував їх.  Авжеж порівнювати умови в яких працювали наші діди, батьки неможливо, оскільки в той час працювали державні підприємства, установи, організації люди мали постійний та стабільний ринок праці. Однак і в даний час держава не забороняє проводити самостійну господарську діяльність, займатися різними видами діяльності, держава всіляко сприяє розвитку «бізнесу», спрощуються процедури відкриття власної справи, ведення обліку та сплати податків. Однак, належної віддачі у вигляді податків, зборів та інших обов’язкових платежів (в т.ч. ЄСВ) не спостерігається.  

Тенденція теперішнього бізнес середовища спрямована на ухилення від сплати ЄСВ та податку на доходи фізичних осіб,  як за найманих працівників так і за себе,  як суб’єкта господарювання, наслідком чого є відсутність коштів для виплати пенсій та заробітних плат громадянам, що працюють в бюджетних установах.

Останнім часом почастішали висловлення серед нашого населення, що «скидатися на золоті батони вони не будуть», «а там той теж не платить і Я не буду»,  однак Ми всі хочемо жити в Європейській країні,  та мати гідний рівень життя, заробітної плати та соціальних гарантій. Такі бажання переповнюють мабуть кожного жителя нашого району, однак для того, щоб щось мати потрібно щось вкласти. Даний вислів  суб’єкти господарювання знають як ніхто, адже кожен з них для того, щоб щось заробити вкладає певні кошти, які в подальшому йому приносять прибуток. Так і Держава для того,  щоб відбувалося наповнення бюджету надала можливість громадянам створювати підприємства, засновувати організації, організовувати власну підприємницьку діяльність та в подальшому сплачувати податки та збори.

Порівнюючи порядність у сплаті ЄСВ платниками Липовецького району та сусідніх районів складається враження, що наші суб’єкти господарювання найбідніші, в них немає торгових об’єктів, в них немає найманої робочої сили, вони роблять все самі, в них немає автомобілів якими б привозили товар. А коли поглянеш з іншого боку майже у всіх,  хто сьогодні продовжує не сплачувати ЄСВ є торгові об’єкти,  в яких досить великий асортимент продукції,  працюють наймані працівники,  яким виплачується заробітна плата,  але не така про яку вони звітують, вони мають дорогі автомобілі іноземного виробництва, однак в них все ж таки не вистачає коштів щоб сплатити внески до Пенсійного фонду для виплати пенсій їхнім же бабусям, дідусям їхнім же батькам та у всьому нарікають на державу.

Однак  на  щастя наших пенсіонерів та б"юджетників є й інша категорія платників податків та зборів в т.ч. і ЄСВ, які в повному обсязі та своєчасно сплачують належні платежі, за що їм щира подяка.

Наостанок хочу звернутись до суб’єктів господарювання,  які власні інтереси та бажання збагачення ставлять понад людські цінності та людську гідність,  що перелік  таких «патріотів» нашого краю та  «гідних»  синів та дочок наших батьків та дідів розміщуватимемо в ЗМІ, щоб ті,  хто, нажаль,  повністю залежить  від наповнення бюджету та надходжень до Пенсійного фонду  знали Вас в обличчя та споглядали Вам  у вічі, а наш Липовецький край знав своїх «героїв».   

 

 

Липовецьке відділення

Іллінецької ОДПІ ГУ Мін доходів у Вінницькій області          

Повернутись