Голова районної ради
Науменко Юрій Михайлович

Гаряча лінія Іллінецькій ОДПІ консультує

В Іллінецькій ОДПІ  щомісяця відповідно до Графіка проводиться сеанс  «Гарячої лінії»  в телефонному режимі.

Запитання, з якими найчастіше звертаються платники податків, комунікаційний сектор Іллінецької  ОДПІ  висвітлює в засобах масової інформації для ознайомлення   більшого кола  платників.

 

               Фізична особа — підприємець — платник єдиного податку третьої групи перевищила в 2015 р. обсяг доходу 1 млн. грн. Чи потрібно їй застосовувати РРО?

 

Згідно з п. 296.10 ст. 296 Податкового кодексу України (далі — Податковий кодекс) РРО не застосовуються платниками єдиного податку другої і третьої груп (фізичні особи — підприємці) незалежно від обраного виду діяльності, обсяг доходу яких протягом календарного року не перевищує 1 млн. грн. У разі перевищення в календарному році обсягу доходу понад 1 млн. грн. застосування РРО для такого платника єдиного податку є обов’язковим. Застосування РРО розпочинається з першого числа першого місяця кварталу, що настає за виникненням такого перевищення, та продовжується в усіх наступних податкових періодах протягом дії свідоцтва платника єдиного податку.

Отже, у разі перевищення у січні — вересні 2015 р. обсягу доходу понад 1 млн. грн. при здійсненні господарської діяльності фізична особа — підприємець — платник єдиного податку третьої групи з 01.10.2015 р. зобов’язана застосовувати РРО або перейти на використання винятково безготівкових розрахунків.

 

               Чи включаються до доходу фізичної особи – підприємця – платника  єдиного податку власні кошти?

 

  Згідно п. 292.1. ст.292 П/К України доходом платника єдиного податку для фізичної особи – підприємця є дохід,  отриманий протягом податкового (звітного) періоду в грошовій формі(готівковій та або/ безготівковій); матеріальній або нематеріальній формі. При цьому до доходу не включаються отримані такою фізичною особою пасивні доходи у вигляді процентів, дивідендів, роялті, страхові виплати і відшкодування, а також доходи, отримані від продажу рухомого і нерухомого  майна, яке належить на праві власності фізичній особі та використовується в її господарській діяльності.

Тобто, власні кошти, внесені на розрахунковий рахунок, який відкрито для здійснення підприємницької діяльності, включаються до доходу фізичної особи – підприємця – платника єдиного податку.

 

             Новостворений фізична особа підприємець на загальній  системі оподаткування коли подає звіт до податкового органу?

 

Статтею 177.5.2. Податкового кодексу  передбачено, що фізичні особи – підприємці, які зареєстровані протягом року в установленому законом порядку або перейшли із спрощеної системи  оподаткування на загальну систему оподаткування  подають податкову декларацію за результатами звітного кварталу, в якому  розпочата така діяльність або відбувся перехід на загальну систему оподаткування.

 

 

 

Комунікаційний сектор  Іллінецької  ОДПІ

 

Повернутись