Голова районної ради
Науменко Юрій Михайлович

Хто з вінницьких платників сплачуватиме особливий податок?

Платниками особливого податку на операції з відчуження цінних паперів та операцій з деривативами є фізичні та  юридичні особи - резиденти або нерезиденти, які проводять операції з деривативами або з продажу, обміну або інших способів відчуження цінних паперів. Дериватив – стандартний документ, що засвідчує право та/або зобов’язання придбати чи продати у майбутньому цінні папери, матеріальні або нематеріальні активи, а також кошти на визначених ним умовах.

Особливості обчислення податку за вказаними операціями визначено статтею 219 Податкового кодексу України.

Слід зазначити, що податковим агентом за біржовими та позабіржовими операціями є торговець цінними паперами, включаючи банк, який здійснює операції на підставі договору і зобов’язаний нараховувати, утримувати та сплачувати акцизний податок до бюджету від імені і за рахунок особи з доходів, що виплачуються такій особі. Агенту необхідно вести податковий облік, подавати податкову звітність та нести відповідальність за порушення норм податкового законодавства.

Звертаємо увагу, що граничний термін подання декларації з особливого податку на операції з відчуження цінних паперів та операцій з деривативами – 11 листопада 2013 року. Подати податкову звітність з цього податку платники мають до органу Міндоходів за місцем реєстрації. Базовим податковим періодом для складання та подання звітності з цього податку є календарний квартал. Строки подання податкової звітності за базовий звітний період становлять 40 календарних днів, що настають за останнім календарним днем звітного кварталу. Після подання податковим агентом декларації в нього є десять днів для того аби перерахувати в бюджет суму нарахованого податку.

Нагадаємо, що 20 серпня 2013 року набрав чинності наказ Міністерства доходів і зборів України №288 від 19.07.2013 «Про затвердження форм звітності з особливого податку на операції з відчуження цінних паперів та операцій з деривативами та порядку їх заповнення», зареєстрований Міністерством юстиції України 09 серпня 2013 року за №1372/23904.

Крім того, відомче Міністерство розроблено зразки заповнення форм Декларації з особливого податку та Уточнюючої декларації з даного податку, з якими можна ознайомитися  за електронною адресою: http://minrd.gov.ua/zakonodavstvo/podatkove-zakonodavstvo/nakazi/62807.html

Інформаційно-комунікаційний відділ

ГУ Міндоходів у Вінницькій област

 

Повернутись