Голова районної ради
Науменко Юрій Михайлович

Інвестиційний прибуток за минулий рік потрібно задекларувати

 

ГУ Міндоходів у Вінницькій області нагадує, що фізичним особам зробити це потрібно  до 1-го травня 2014 року.  

Інвестиційний прибуток – це один із обов’язкових до декларування видів доходів фізичної особи. Він розраховується як позитивна різниця між доходом, отриманим платником податку від продажу окремого інвестиційного активу, та його вартістю, тобто витратами, понесених у зв’язку з придбанням такого активу. 

Також до продажу інвестиційного активу прирівнюються операції з
обміну інвестиційних активів чи зворотного викупу корпоративного права емітентом. Якщо відбувається повернення коштів, майна чи майнових прав, попередньо внесених до статутного фонду – фізичній особі також варто розрахувати свої інвестиційні прибутки.

Звертаємо увагу, інвестиційний актив, подарований платнику чи успадкований, вважається придбаним за нульовою вартістю. 

Розрахунок інвестиційних прибутків чи інвестиційних збитків здійснюється за окремими інвестиційними активами (цінними паперами, деривативами, корпоративними правами). Такі результати платник відображає в додатку 3 до Податкової декларації про майновий стан і доходи (Розрахунок податкових зобов’язань з податку на доходи фізичних осіб, отриманих від операцій з інвестиційними активами). Оподатковується інвестиційний прибуток за ставкою 15% (або 17% - у випадку  перевищення суми доходу десятикратного розміру мінімальної заробітної плати – 11470 грн.).

Наразі ж всі територіальні органи Міндоходів Вінницької області, сервісні центри для платників, митні пункти  працюють у штатному режимі. Для забезпечення сприятливих умов при поданні громадянами річних податкових декларацій передбачається можливість приймання декларацій у вихідні дні та у вечірні години. Інформація про режим роботи ЦОПів, ДПІ та додаткових консультпунктів під час деклараційної кампанії розміщено на веб-сторінці ГУ Міндоходів у Вінницькій області (http://vin.minrd.gov.ua/zahodi-dlya-platnikiv/131396.html)
 

ГУ Міндоходів у Вінницькій області 

Повернутись