Голова районної ради
Науменко Юрій Михайлович

Преференції від Європейського Союзу для українських товарів

     Як повідомляв УНІАН, 3 квітня на своєму пленарному засіданні Європейський парламент підтримав пропозицію Європейської комісії про впровадження пакету автономних торгових преференцій ЄС щодо України, в рамках яких Європейський Союз в односторонньому порядку поширить на український експорт до ЄС митні пільги, передбачені положеннями Угоди про асоціацію між Україною та Євросоюзом щодо Зони вільної торгівлі Україна-ЄС

З23 квітня Європейський Союз в односторонньому порядку відкрив свої ринки для українських товарів .При цьому Україна не відкрила  свій ринок і зберегла всі захисні міри, що відносяться до європейських товарів при поставках в нашу країну .

Звільнені від ввізних мит 83% всієї сільськогосподарської продукції ,що постачається до країн –членів ЄС,а  також майже всі промислові товари .Ще на 16% товарних позицій в сільському господарстві України  отримала нульові тарифні квоти, що означає –поставляй стільки, скільки зможете.

«Уряд призиває українських виробників до швидких та конкретним рішенням у в'звязку з відкриттям ринків. Необхідні зустрічі з представниками бізнесу ,щоб як можна скоріше, уже  цьому місяці, розпочати постачати продукцію на європейські ринки. Якщо Україна  невідкладно  розпочне поставки на територію ЄC, українські експортери додатково отримують біля 500млн. євро».- відмітив Павло Шеремета .

    Введений преференційний режим торгівлі передбачає зниження ставок мита для постачаньукраїнських товарів, а також встановлення квот на такі поставки, що дозволить вітчизняним експортерам збільшити поставки на ринки ЄС.

     На цілий ряд української продукції Європейський Союз (ЄС) запроваджує нульове мито на ввезення на територію країн – членів ЄС. Зокрема в цей список входить велика кількість сільськогосподарської продукції: овочі, фрукти, горіхи, пшениця, кукурудза, фруктовий сік, спирт. А також несільськогосподарська продукція: мінеральне паливо, хімічна продукція, вироби з пластику, деревина, текстиль, одяг, устаткування, електрообладнання, транспортні засоби та обладнання, медичне та спортивне обладнання.

    Починаючи з моменту введення автономного преференційного торговельного режиму, ставки ввізного мита ЄС встановлюються на рівні, який повинен діяти в перший рік після введення вільної торгівлі в рамках Угоди про асоціацію між Україною та ЄС. Діятиме  режим буде до 1 листопада цього року, або до підписання економічної частини угоди про асоціацію України і ЄС.

    До того ж Європейський Союз не застосовуватиме автономні преференції для товарів, вироблених у Криму.

     За оцінками міністерства економічного розвитку і торгівлі України набуття чинності угоди про зону вільної торгівлі між Україною та Європейським Союзом дозволить збільшити щорічні обсяги вітчизняного експорту на третину.

Загальний економічний ефект від торговельних преференцій ЄС для української економіки може скласти 497 млн євро і включатиме в себе 340 млн євро - від збільшення експорту агропродукції.

 

Інформаційно –комунікаійний сектор Іллінецької ОДПІ

(За матеріалами УНІАН)

 

 

 

 

 

Повернутись