Голова районної ради
Науменко Юрій Михайлович

Приватний підприємець пенсіонер чи інвалід сплачує ЄСВ?

    Фізична особа – підприємець на спрощеній системі оподаткування, яка досягла пенсійного віку та отримала право на пенсію за віком, або є інвалідом та отримує відповідно до закону пенсію, або соціальну допомогу звільняється від сплати за себе єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування (частина 4 ст. 4 Закону України від 8 липня 2010 року № 2464-VI«Про збір та облік єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування»).

     Місяць, в якому платник єдиного податку набув право на пенсію за віком,або статусу інваліда, відноситься до базового звітного періоду, за який сплачується єдиний внесок у розмірі, що визначається платником самостійно, але не менше мінімального страхового внеску. Отже, суб’єкт господарювання звільняється від сплати за себе єдиного внеску починаючи з місяця, що настає за датою призначення платнику пенсії.

    Фізична особа - підприємець платник єдиного податку подає до органу ДФС за місцем реєстрації письмову заяву про набуття статусу пенсіонера,або інваліда довільної форми із копіями підтверджуючих документів, а саме: копією пенсійного посвідчення та/або копією довідки з акта огляду в медіко - соціальній експертній комісії про встановлення групи інвалідності.

   Звертаємо увагу, що при бажанні фізичні особи можуть стати платниками єдиного внеску виключно за умови їх добровільної участі у системі загальнообов’язкового державного соціального страхування.

   Вказані питання розглядались на зустрічі фахівців Іллінецької ОДПІ, яка проводилась в залі інспекці для суб’єктів господарювання-фізичних осіб

 

 

Комунікаційний сектор Іллінецької  ОДПІ

 

Повернутись