Голова районної ради
Науменко Юрій Михайлович

З 1 грудня 2014 року податкова накладна матиме нову форму

Форма податкової накладної, основного для податкового обліку платника ПДВ документу, знову зазнає змін - з 1 грудня 2014 року набере чинності наказ Міністерства фінансів України від 22.09.2014р. № 957, яким затверджено нову редакцію форми податкової накладної, додатку до неї та розрахунку коригування кількісних і вартісних показників. Нова редакція форми податкової накладної та розрахунку коригування містить нові рядки, в яких відображатимуться обсяги постачання товарів за ставкою 7%.

В оновленому Порядку заповнення податкової накладної змінено правила заповнення рядків "Особа (платник податку) - покупець" та "Індивідуальний податковий номер покупця" у деяких випадках постачання товарів неплатнику ПДВ. Так,  у разі постачання товарів/послуг покупцю, який не зареєстрований як платник податку, та у разі складання податкової накладної за щоденним підсумком операцій у рядку "Особа (платник податку) - покупець" зазначається "Неплатник", а у рядку "Індивідуальний податковий номер покупця" відображається умовний ІПН "400000000000". Якщо ж здійснюється постачання на експорт, то у рядку "Особа (платник податку) - покупець" зазначається найменування (П. І. Б.) нерезидента, у рядку "Місцезнаходження (податкова адреса) покупця" зазначається країна, в якій зареєстрований покупець (нерезидент), а у рядку "Індивідуальний податковий номер покупця" відображається умовний ІПН "300000000000".

Головне управління ДФС у Вінницькій області нагадує, що з 1 січня 2015 року Законом України "Про внесення змін до Податкового кодексу України та деяких інших законодавчих актів України" від 31.07.2014р. № 1621 встановлюється норма, згідно з якою платник ПДВ зобов'язаний надати покупцю податкову накладну, складену в електронній формі з дотриманням умови щодо реєстрації в порядку, визначеному законодавством, електронного цифрового підпису уповноваженої платником особи, та зареєстровану в Єдиному реєстрі податкових накладних. Звертаємо увагу, що операційний день триває з 0 до 23-ї години. Тому подавати накладну до реєстрації в Єдиному реєстрі податкових накладних потрібно з 0 до 23-ї години. Платник ПДВ має зареєструвати податкові накладні у Єдиному реєстрі податкових накладних не пізніше 15 календарних днів, наступних за датою їх складання. Якщо п'ятнадцятий день, що настає за днем їх виписки, припадає на святковий чи вихідний, то терміни реєстрації податкових накладних в Єдиному реєстрі податкових накладних не переносять.

 

ГУ ДФС у Вінницькій області

Повернутись