Голова районної ради
Науменко Юрій Михайлович

Вчаться керівники територіальних громад

У районній раді відбувся семінар-навчання голів та секретарів органів місцевого самоврядування району. Відкрив семінар голова районної ради Юрій Науменко. У вступному слові він зазначив, що питання, які сьогодні вносяться на розгляд, актуальні і стануть в нагоді у щоденній діяльності органу самоврядування.

З питання організації харчування дітей у загальноосвітніх школах району виступила начальник відділу освіти Інна Косач. Вона зазначила, що у зв'язку із певними змінами в чинному законодавстві, харчування дітей у школах району та колегіумі ім. Василя Липківського залишається відкритим. На утримання кухарів, енергоносії для харчоблоків у навчальних закладах та харчування дітей, в державній субвенції коштів не передбачено, тому за допомогою вона звернулась до органів місцевого самоврядування. Загалом, за пропозицією окремих сільських голів, це питання потрібно вирішувати спільно.

З порядком оподаткування нерухомого майна, відповідно до змін у законодавстві, ознайомив Юрій Данільцев, заступник начальника Іллінецької МДПІ.

З питань підготовки та виконання робіт щодо розроблення генеральних планів, детальних планів зонування територій населених пунктів виступили фахівці цієї справи Андрій Огородник - головний інженер проекту НВПП "Ангор" та Сергій Сидорук- розробник топографічних планів населених пунктів. Тема злободенна і викликала полеміку в залі через необхідність пошуку коштів. Але ж генеральний план - це, свого роду, стратегія розвитку населеного пункту. Кожна територіальна громада повинна знати як використовується земля в межах населеного пункту. Цей важливий документ визначає і перспективу доріг, будівництва об'єктів соціально-культурного побуту, він дає можливість відкоригувати з погляду на майбутнє межі населеного пункту.

Валентина Бичкова, начальник управління УПСЗН ознайомила присутніх із новелами чинного законодавства з питань соціального захисту,зокрема, щодо надання сім'ї статусу малозабезпеченої, розповіла про повноваження комісії, створеної при райдержадміністрації щодо питань надання житлових субсидій, соціальних допомог та пільг, зупинилась на окремих видах пільг.

У семінарі взяли також участь директор та спеціаліст регіонального ресурсно-інформаційного центру розвитку громад "Громади Вінниччини" Андрій Кавунець та Анастасія Ланова. Інформація, яку вони запропонували учасникам семінару стосовно написання проектів щодо розвитку територіальних громад, надзвичайно цінна, адже в минулому році завдяки виграним грантам на розвиток територіальних громад було залучено чималі інвестиції. Тому метою цієї зустрічі стала активізація грантової діяльності органів самоврядування району, бажання зробити грантову діяльність системною. Пожвавлено обговорювалось питання вступу сільських рад району до Асоціації органів місцевого самоврядування України.

Про організацію громадських робіт у 2016 році та порядок виходу з особистого селянського господарства, ознайомила учасників семінару Надія Федоренко, заступник директора Липовецького ЦЗ.

На семінарі розглянуто питання розширення повноважень органів місцевого самоврядування та оптимізацію надання адміністративних послуг, з яким виступив Василь Пилипчук, завідувач Липовецьким РС УДМС у Вінницькій області.

Про підтримку здорового способу життя в територіальних громадах району інформував Микола Любченко, голова СТ "Колос".

Із основного питання - підготовки та проведення зборів-сходів громадян за місцем проживання, виступив Руслан Танасюк, заступник голови районної ради. У лютому-березні, відповідно до ст. 42 Закону України "Про місцеве самоврядування в Україні", у територіальних громадах проходять загальні збори громадян на яких голови територіальних громад, депутати всіх рівнів звітують про діяльність за рік. Щодо охорони громадського порядку на підвідомчій території перед громадами звітують і представники правоохоронних органів-дільничні інспектори, новообрані ж очільники громад пропонують стратегію розвитку територіальної громади на виборчий період. Заступник голови зупинився і на виконавській дисципліні працівників органів самоврядування стосовно вчасного оформлення документів.

Семінар був наповнений об'ємною інформацією, але пройшов організовано за дві з половиною години. Підвів його підсумки голова районної ради Юрій Науменко і побажав очільникам територіальних громад плідної та змістовної праці із застосуванням в практичній діяльності отриманих знань та надзвичайно потрібної в роботі інформації.

Валентина Тращук, нач. відділу організаційного забезпечення районної ради.

Повернутись