Голова районної ради
Науменко Юрій Михайлович

Афганістан - це рана, що не заживає...

 
Поставте скибку хліба на стакан,
І голови схиліть в скорботі вічній.
За тих, кого убив Афганістан,
Чиї він душі зранив і скалічив…
 
15 лютого, виповнюється 30 років відтоді, як останній підрозділ 40-ої армії обмеженого контингенту радянських військ був виведений з Афганістану. Але час не може стерти з пам'яті біль і гіркоту втрат родин, чиї сини і чоловіки не повернулись з афганських пустель. Так само не можуть бути забутими приклади справжньої мужності і бойового братерства.
Щороку цього дня ми вшановуємо пам'ять полеглих учасників бойових дій на території інших держав.
Будь-яка війна несе смерть, каліцтво, вдягає в жалобу тисячі людей, обсновує павутиною  скорботи тисячі материнських сердець...
Не відболить це горе, не виплачеться, не відпечалиться і на нашій Липовецькій землі.
Сім'я Степанюків із Війтовець  ніколи не дочекається свого найдорожчого та найріднішого сина, брата, дядька. Вічно молодим, повернувся на рідну землю в цинковій труні Володимир Степанюк.  Окремі воїни-афганці повернулися з тієї війни інвалідами.
У війни холодні очі, у війни свій рахунок, своя безжальна арифметика.
Учасники бойових дій на територіях інших держав збираються у цей день , щоб вшанувати пам’ять полеглих. В районному будинку культури відбулись урочисті збори з нагоди пам’ятної дати. Перед учасниками зібрання виступив голова Липовецької районної ради ветеранів Афганістану Іван Демихін,  заступник голови райдержадміністрації Олег Фурманюк, голова районної ради Юрій Науменко. Афганська війна забрала життя З360 наших українських юнаків. Ще понад 12 тисяч бійців - України були поранені та скалічені. Після 1989 року з життя пішло більше 5-и тисяч побратимів. Афганістан - це рана, що не заживає...
Чимало сімей Вінниччини і досі не знають про долю своїх рідних, які воювали в Афгані. Сьогодні на Липовеччині проживає близько ста учасників тієї війни та воїнів-інтернаціоналістів.
Керівники зазначили, що багато тих, кому пощастило вижити в роки афганської війни, у важкий для України час, одними з перших були на Майдані, одними з перших пішли добровольцями на Донбас боронити рідну землю від окупантів. Чимало воїнів-афганців і зараз захищають суверенітет і територіальну цілісність України від російської агресії. Це люди, які знають, що таке вірність присязі, розуміють поняття «честь та гідність». Ми маємо бути вдячними їм за позицію та патріотизм!
На знак вшанування світлої пам`яті тих, хто віддав своє життя, увійшовши в безсмертя, учасники зборів схилили голови  під час хвилини мовчання. 
Відповідно до спільного розпорядження голови райдержадміністрації і районної ради, за мужність, патріотизм, жертовність в ім.»я Батьківщини переважну більшість  та голову районної ради Івана Демихіна відзначено почесними грамотами . По завершенні концертної програми, всі вирушили до пам’ятного знаку учасникам ліквідації аварії на Чорнобильській АС, Меморіалу Слави, Пам’ятного знаку Героям Небесної Сотні та героям Афганської війни, що розташований у сквері міста. З квітами , ритуальними віночками липовчани підходили , щоб у вдячності за наше сьогодення вклонитись їх світлій пам»яті. А далі , за традицією, що склалась роками, учасники бойових дій в Афганістані вирушили у село Війтівці на могилу вбитого солдата та у музей, створений в ім’я його світлої пам’яті.
Повернутись