Голова районної ради
Науменко Юрій Михайлович

Чотири роки тому загинув капітан Сергій Шевчук

На данном изображении может находиться: 1 человек, на улице

Чотири роки тому Іловайська драма наближалася до свого трагічного фіналу.

З 25 по 28 серпня 2014 року, коли російські війська відкрито перейшли у наступ, бійці зведеної штурмової роти "Апіса" та 1-ї батальйонно-тактичної групи 93 бригади відбивали цілодобові атаки в оточенні.
На командному пункті 51-ї бригади залишався взвод зв’язку, який в подальшому було оточено противником. На пропозицію здатися у полон, хлопці рішуче відмовились, після чого їх розстріляли російські танки. Разом зі своїм особовим складом загинув командир взводу зв’язку капітан Сергій Шевчук.

Книга пам'яті полеглих за Україну датує загибель Шевчука 25 серпня, його ж підлеглих - 29 серпня. Підполковник Андрій Свєтлінський, який командував 1-ю БТГр в той час, більш схиляється до останньої дати.
Відомо лише, що командир взводу зв'язку прийняв останній у житті бій між 25 та 29 серпня 2014 року у районі села Дзеркальне Амвросіївського району Донецької області та загинув через пряме влучання снаряду в машину...

Сергію Шевчуку посмертно присвоєне військове звання "майор". Указом Президента України № 282/2015 від 23 травня 2015 року, "за особисту мужність і високий професіоналізм, виявлені у захисті державного суверенітету та територіальної цілісності України, вірність військовій присязі", нагороджений орденом Богдана Хмельницького III ступеня (посмертно).

28 серпня з 17 години обстріли та бої, які тривали в районі Іловайська протягом двох тижнів, припинилися. Почалися переговори щодо виходу українських військ з оточення, які завершилися "зеленим" коридором смерті 29 серпня 2014 року...

Пам'ятаємо про всіх Героїв, хто віддав у бою своє життя за волю і незалежність України!

Повернутись