Голова районної ради
Науменко Юрій Михайлович

Міжнародний день Землі

22 квітня відзначається воістину глобальне свято — Міжнародний день матінки Землі, яке затверджене резолюцією 63-ї сесії Генеральної Асамблеї ООН 22 квітня 2009 року, співавторами якої виступили понад 50 держав.

Традиція відзначати День Землі народилась в США в 1970 році, а у 1990 році цей день став міжнародною акцією. Основна мета цієї Всесвітньої акції-привернути увагу суспільства й кожної людини ,зокрема, до проблем Землі, до проблем екології та навколишнього середовища. У цей день всі "земляни" можуть взяти участь в благоустрої та озелененні дворів і вулиць. День Землі дає можливість кожному жителю в любому куточку планети таким чином висловити вдячність нашому спільному дому.

В Україні, як продовження свята, згідно з Указом Президента України, з 1998 року, проводиться акція "День довкілля" під час якої організовують прибирання територій, приміщень, розбиття квітників ,газонів, висаджування дерев.

Ось і цього разу трудові колективи підприємств, установ, організацій вийшли на вулиці,аби взяти участь у важливій справі - прибиранні свого рідного дому - міста, села, селища.

Активно включились у День відзначення Землі та довкілля діти загальноосвітніх шкіл та колегіуму ім. Василя Липківського. Вони два дні працювали над благоустроєм шкільних територій. Учні колегіуму розбили квітник у вигляді державного прапора та в кольоровій гамі підібрали квіти, учні ЗОШ №3 провели ще й ЕКО-виставку виконаних власними руками виробів із лози, паперу, картону...

Для участі в акції довкілля трудові колективи делегували частину працівників на прибирання лісосмуг та розчищення дерев вздовж дороги Вахнівка - Турбів.

Працівники районної ради, апарату райдержадміністрації, відділу освіти, управління праці і соціального захисту, архітектури, культури й туризму, управління пенсійного фонду, фінансів, Держгеокадастру, служби в справах дітей, районного Центру СССДМ, Центру зайнятості, ветмедицини працювали на совість, щоб не соромно було перед собою, дітьми, людьми, що проїжджають дорогою.

У цей же час решта працівників установ та підприємств працювала на благоустрої територій, що прилягають до адмінприміщень. Висаджували квіти, загрібали минулорічне листя, косили газонну траву на територіях лікарень, райдержадміністрації, "Райавтодору", управління праці та соціального захисту населення, ДЮСШ, будинку культури, редакції, реєстраційної служби, стадіону... Колектив управління сільського господарства та продовольства наводив порядок після ремонту у приміщенні. Органи місцевого самоврядування , залучивши депутатський склад, трудились у територіальних громадах. А молодь наша, як і належить, займалась озелененням велопарку.

І все-таки, подумаймо сьогодні про наш вплив на довкілля та почнімо змінюватися на краще.

З Днем Землі, липівчани!

 

 

Повернутись