Голова районної ради
Науменко Юрій Михайлович

’’МОЛОДА ПОДІЛЬСЬКА СІЧ’’ відзначила своє 20-річчя

10 літ тому у с.Лукашова відбувся семінар представників козацьких осередків, заступників директорів з виховної роботи та педагогів-організаторів загальноосвітніх шкіл Липовеччини.

Лукашова - село обабіч так званої «середньої дороги», що з’єднувала полкові міста Кальник та Вінницю. Тут ходили загони Северина Наливайка, Максима Кривоноса, Івана Богуна. З географічного центру славного Вінницького (Кальницького) полку на всю область прозвучав заклик утворювати в навчальних і трудових колективах курені «Молодої Подільської Січі» — крайової козацької молодіжної організації.

З того часу організовувалися етнофестивалі, поїздки до місць козацької слави, таборування, краєзнавчі експедиції. На території нашого міста встановлено пам'ятний знак козакам на лівому березі річки Соб. Найбільш активними були козачата Тиврівського, Літинського, Іллінецького та нашого - Липовецького району.

Із 2009 року юні Липівчани беруть участь в обласних змаганнях дитячо-юнацької військово-спортивної патріотичної гри «Сокіл» («Джура»). Вихованці полковника Українського козацтва Михайла Михайловича Іванюка, ставши переможцями обласних змагань, представляли Вінниччину на республіканському етапі Гри. Виступили успішно, зайнявши почесне 4 місце з 36 команд, а наш ройовий (командир) загону Дмитро Мікаєлян визнаний найкращим під час Теренової гри і відзначений цінним подарунком.

Нині хорунжий Українського козацтва Д.Мікаєлян започаткував першу в області організацію «Сокіл» («Джура»).

Відзначення 10-річчя дитячої Липовецької козацької організації розпочалося на території Липовецької ЗОШ №3 із вшанування Героя АТО Олега Грабчака - цього дня він народився і в знак пам'яті у 3-й школі відкрили меморіальну дошку. Потім козачата із 6 шкіл району пройшли урочистим маршем до колегіуму ім. Митрополита Василя Липківського. Після внесення прапора виступили начальник відділу освіти Липовецької райдержадміністрації Інна Косач та один з ініціаторів утворення обласної організації «Молода Подільська Січ» Олександр Роговий.

Полковник Українського козацтва Михайло Іванюк та хорунжий Дмитро Мікаєлян організували проведення козацьких забав. Потім відбулися збори із обговорення актуальних питань національно-патріотичного виховання. На закінчення заходу учасники оглянули виставку про досягнення вінничан у Всеукраїнській грі «Сокіл» («Джура») і отримали пам’ятні буклети. Не обійшлося і без козацького кулішу.

Повернутись