Голова районної ради
Науменко Юрій Михайлович

У засіданні Клубу громадського діалогу

У засіданні Клубу громадського діалогу, що відбулось у «Серці міста», взяли участь члени районних громадських організацій. У вступному слові директор клубу Олеся Шиманська зупинилась на меті та напрямках діяльності громадської організації та зазначила, що за допомогою Клубу громадського діалогу можна активно вирішувати ряд проблемних питань, що мають місце  у територіальних громадах району.
Засідання відбулось у рамках Польсько-Українського проекту «Суспільне сприяння реформі самоврядування в Україні. Українська мережа клубів громадського діалогу.» Це вже третій проект, спрямований на започаткування та поліпшення впорядкованого конструктивного та результативного діалогу в громадах України. Протягом дії проектів започатковано діяльність 20 клубів, які стали помітним явищем громадського життя у відповідних місцевостях, адже на їх обговорення виносяться найактуальніші теми для мешканців. Клубні заходи проводяться із застосуванням інтерактивних  прийомів та методів, що ставлять учасників у рівні можливості щодо участі та впливу на результат обговорення. Результатом  засідань стає все  більша обізнаність громад  із загальними питаннями реформування місцевого самоврядування  та конкретних аспектів діяльності суспільно важливих сфер. Автори проекту мають на меті  ріст  числа Клубів –лідерів у налагодженні діалогу в громаді та розгалуження мережі  громадського діалогу за їх активної участі.
Олеся Шиманська обговорила також питання створення Районного жіночого клубу (дружин, матерів, родичів учасників АТО).  На питаннях отримання додаткових джерел доходів  зупинилась Наталія Люлько, заготівельник заводу «Яблуневий дар ТВ Frut», вона ознайомила присутніх із планами підприємства щодо прийому у цьому році фруктів, ягід.
Далі учасники клубу взяли участь у виконанні практичного  завдання, розділившись на три групи, кожна отримала одне завдання спільне для всіх-внесення  пропозицій до реалізації Програми соціальної підтримки сімей загиблих учасників АТО, військовослужбовців та поранених учасників АТО та вшанування пам'яті загиблих на 2015-2017 роки,  і ще одне індивідуальне завдання. Згодом, після обговорення завдань, кожна група запропонувала окремі  пропозиції, в обговоренні  яких взяли участь всі учасники клубу. Чимало слушних пропозицій вніс Олександр Могиленець, заступник голови районної спілки учасників АТО, зокрема, щодо організації пільгового проїзду учасників АТО, їх оздоровлення, надання земельних ділянок.
Підвела підсумок засідання Клубу громадського діалогу Олеся Шиманська. Повідомила про заплановані на 2016 рік заходи: майстерню за участю лідерів досвідчених клубів та їх конференцію, навчання  активу, поїздку з метою запозичення досвіду до м. Щецин, що у Польщі. У Клубі буде проведено ряд заходів за тематикою та у формах, що відповідають потребам громад.
Перше засідання Клубу громадського діалогу було цікавим і змістовним, тому  дві години пролетіли непомітно. Учасники клубу  переконались у реальній необхідності таких форм роботи. Рекомендації щодо виконання проблемних питань будуть надіслані керівникам підприємств, установ, органів місцевого самоврядування.
Повернутись