Голова районної ради
Науменко Юрій Михайлович

Відбулась нарада стосовно вирішення питання посилення габаритно-вагового контролю транспортних засобів на автомобільних дорогах району

Відбулась нарада стосовно вирішення питання посилення габаритно-вагового контролю транспортних засобів на автомобільних дорогах району. 
В нараді взяли участь начальник управління Укртрансбезпеки у Вінницькій області Олексій Соколовський,  перший заступник голови райдержадміністрації Ольга Дмитрів, заступник голови районної ради Руслан Танасюк, начальник відділу містобудування та архітектури Тамара Грицай, головний інженер Липовецької філії "Райавтодор" Віктор Матящук. Запрошено керівників підприємств, що здійснюють перевезення на території району ТОВ "Концерн"Сімекс-Агро", ПрАТ "Зернопродукт МХП", ФГ "Україна",ТОВ "Вінн-Пелета",  Турбівського гранкар'єру, ФОП Корнійчук В.О.,ТОВ "Колорит-Агро", ТОВ " Липовецький елеватор".
Розпочав нараду голова райдержадміністрації Іван Демихін і зазначив , що налагодження контролю за перевезенням важкогабаритних вантажів досить актуальне питання і вирішення його повинне бути комплексним. В цьому році на ремонт доріг області виділено із державного бюджету на 102 млн. грн. більше ніж в минулому році. Ми мусимо зберегти дороги і не дати перевізникам їх руйнувати. Порушення правил перевезень має бути зупинено. З цією метою, необхідно утворити комісію, облаштувати майданчики і розпочати контролювати і важкогабаритні перевезення, і відношення до автомобільного транспорту. 
На нововведеннях  стосовно контролю за перевезенням вантажів, утворенні управління Укртрансбезпеки та основних аспектах його діяльності зупинився начальник управління Олексій Соколовський. ВІн виділив основні напрямки державного контролю на автомобільному транспорті , що здійснюватимуться Укртрансбезпекою:
-контроль режиму праці і відпочинку водіїв,
-габаритно-ваговий контроль,
-контроль пасажирських перевезень,
-перевезення небезпечних вантажів, їх кріплення,
-контроль перевезень вантажів, що швидко псуються,
-придорожній контроль.
Начальник управління наголосив, що робота служби контролю за перевезеннями важкогабаритних вантажів буде прозорою, тобто згідно із чинним законодавством, що регулює перевезення. В даний час в парламенті підготовлений проект Закону щодо внесення змін до деяких законодавчих актів України у сфері автомобільного транспорту з метою приведення їх у відповідність з актами Європейського Союзу.  Коштом Євросоюзу придбано 71 вагово-габаритних комплексів, що незабаром надійдуть в область. Комплекс усіх заходів має сприяти налагодженню дієвого контролю як за використанням доріг - так іза використанням транспорту для перевезень. 
Олексій Соколовський відповів на  питання, що цікавили Василя Масловатого з ТОВ "Сімекс-Агро", Бориса Марина з Вінницького спецкар"єру, Інни Рябоконь, нач. відділу організаційного забезпечення діяльності районної ради, Віктора Матящука з філії "Липовець райавтодор" . 
На нараді виступив заступник голови районної ради Руслан Танасюк і зазначив, що питання перевезень габаритних вантажів на часі і було нещодавно порушено на засіданні координаційної ради при голові районної ради Зозівським сільським головою Олександром Мельничуком при обговоренні питання забезпечення ремонту і утримання доріг місцевого значення. Через масове руйнування доріг, що викликане неконтрольованими важкогабаритними перевезеннями вантажів окремими підприємствами району, члени координаційної ради вирішили звернутися до управління Укртрансбезпеки за допомогою, оскільки вирішити власними силами питання немає змоги. Якщо законодавством передбачено застосування санкцій до порушників правил перевезень то їх треба застосовувати. Тільки таким чином можна буде якось вберегти дорожнє покриття доріг та продовжити час його експлуатації.
Підвів підсумки наради Іван Демихін і наголосив, що результатів у вирішенні питань посилення габаритно-вагового контролю транспортних засобів на автомобільних шляхах району  можна досягти лише спільними зусиллями. Над цим треба працювати послідовно, виважено, прозоро, відповідно до чинного законодавства.
Розмова відбулась  невимушено та  конструктивно.

Повернутись