Голова районної ради
Науменко Юрій Михайлович

Об`їзд шкіл району

Об'їзд шкіл району показав, що у різних освітніх закладах до впровадження реформи Нової української школи підійшли по-різному, враховуючи творчий потенціал та індивідуальний підхід педагогів, які вестимуть перші класи. Зокрема, своєю свіжістю та яскравістю, варіантами розстановки парт для навчання та зонуванням окремих функціональних куточків приваблюють класні кімнати початкових класів Липовецької ЗОШ ім. Василя Липківського №1, Липовецької опорної школи №2, Лукашівської ЗОШ 1-3 ст., Липовецької ЗОШ №3, Турбівської ЗОШ №1, Вахнівської ЗОШ 1-3 ст.. У кожній з класних кімнат для першачків по-різному оформлені стенди,стіни, лотки з приладдям, різна гама кольорів, які гармонують між собою, адже кожен з педагогів це робив із врахуванням знань одержаних під час перенавчання.

Робоча група у складі директора Департаменту агропромислового розвитку, екології та природних ресурсів облдержадміністрації Миколи Ткачука,першого заступника голови Липовецької райдержадміністрації Ольги Дмитрів, заступника голови районної ради Руслана Танасюка, заступника голови райдержадміністрації Олега Фурманюка, заступника начальника відділу освіти райдержадміністрації Віри Осадчої провела огляд вищеозначених шкіл району, аби вивчити стан справ на місцях і знати конкретно кому в цей період необхідна допомога. Розпочали із Турбівської ЗОШ 1-3 ст. №1, яку очолює досвідчений педагог Микола Вудвуд із багаторічним стажем роботи в школі. Тут навчається -332 учні, 150 із них підвозяться шкільним автобусом. До першого класу в новому навчальному році піде 50 маленьких турбівчан. Класні кімнати до їх прийому вже готові, чекає на діток і чудовий ігровий майданчик, що розташований у дворі, і тренувальна зала для занять гімнастикою. Вчительки Оксана Глухенька та Ольга Пальчук захоплено розповідали як, граючись, навчатимуть діток, і дорослим, які слухали так хотілось у золоте дитинство...Наступною була Вахнівська ЗОШ 1-3 ст. До речі, в цьому році у загальноосвітніх школах району будуть працювати класи інклюзивної освіти і директор Вахнівської школи Тамара Шевченко ознайомила із станом справ щодо ремонту не тільки школи, а й підготовкою інклюзивного класу до навчання. В даний час активно завершуються останні штрихи ремонту, розставляється шкільний інвентар, меблі, навчальні засоби, техніка. Заклад готовий до опалювального сезону, в свій час один із перших перейшов на альтернативне опалення. Взагалі, по району ДП "Липовецьрайагроліс" завезено в навчальні заклади 180 куб.м. лісу на період опалення. В цій школі сформовано два перших класи, які навчатимуть Світлана Дячук та Інна Бубела, які після перенавчання повністю прониклись введенням новацій у навчальному процесі.

Лукашівську загальноосвітню школу 1-3 ст. очолює молодий директор Віталій Муравський. Це одна із кращих шкіл в районі, на увагу заслуговує і доглянута величезна прилегла територія із молодим яблуневим садом. На шкільних ділянках вирощуються овочі для власних потреб школи, на квітниках розквітлі чорнобривці нагадують, що незабаром вересень... Кількість дітей, що навчаються в школі невелика, всього 84. До першого класу тут зараховано 14 діток, класна кімната вже чекає на них, підготовлена вчителька Ірина Муравська захоплено, з інтересом розповіла про переваги нового способу навчання. На базі школи створений опорний заклад, придбано мультимедійний комплекс, виготовлено ПКД на заміну вікон на енергозберігаючі. А ще тут одна із кращих шкільних майстерень, яку в свій час облаштував покійний вчитель Валентин Левкович і справу якого гідно продовжує Павло Чигур. Заслуговує на увагу і шкільний музей. В цілому школа готова до початку навчання.

У Липовецькій ЗОШ 1-3 ст. №3 навчається 155 дітей, 17 із яких в цьому році вперше переступлять поріг школи. Директор школи Олена Балега вже зустрічає цього 1 вересня своїх колишніх учнів із онуками, йдуть роки, а стежина до рідної школи вабить всіх. Прийме першокласників у школі і поведе у країну знань ініціативна вчителька Наталія Слободянюк. Поліпшено матеріальну базу закладу, придбано електричну плиту ( 19999, 98 грн.), завезено парти, закуплено дидактичний матеріал, окрім того, заклад має гарну бібліотеку про яку дбає працівник, що прививає дітям любов до книги, Наталія Сабадин. Виготовлено проектно-кошторисну документацію на перекриття даху шкільного приміщення.

Радо зустрів керівників Липовецький опорний заклад "Липовецька загальноосвітня школа 1-3 ст. №2 " Липовецької районної ради. Тут, дійсно, створені всі умови для здобуття дітками початкової освіти. Погодьтеся, не у кожній міській школі є гардеробна з окремим входом, внутрішні вбиральні, сучасна актова зала, затишні коридори із місцями для відпочинку, але найбільше вражає кількість учнів 1-4 класу - 250! Директор школи Дмитро Черепашук щиро, з любов"ю, презентував освітній заклад, який очолює близько 20 років. До 1 класу зараховано 65 діток, сформовано три перших класи. Навчатимуть їх досвідчені вчителі Лариса Слушна, Галина Гребенюк, Леся Каьалик. Класні кімнати для занять оформлені у сучасному стилі, меблі гармонують із розписом стін, килимами. Якщо учителі у захваті від цієї школи -то люблять її і діти!

Переступаючи поріг Липовецької ЗОШ ім.В. Липківського, зразу відчуваєш, що все тут по-новому. З приходом молодого директора змінився не тільки зовнішній вигляд вестибюлю, класних кімнат, зникли всякі непотрібні перегородки, ширми, з"явилась учительська кімната, взагалі, з"явилось більше світла і креативу, який так любить шкільна молодь. А класні кімнати настільки райдужно світлі і яскраві, що викликають лише позитивні емоції! Педагогічний колектив запрацював по-новому. Директор школи Василь Авраменко із задоволенням показав свій освітній заклад, який нараховує 347 учнів. Деякі роботи вже завершені, інші в стадії завершення, а загалом - шкільна споруда готова до зустрічі школяриків. Шкільна їдальня готова годувати смачною їжею не тільки дітей, а й гостей, бо придбано нові електроплити, морозильну камеру, інше обладнання. У вересні школа отримає ще 186 шкільних парт, придбаних за рахунок державного бюджету.

Широкомасштабні роботи, що здійснюються на даний час - це перекриття спортивної зали та капітальний ремонт приміщень Інклюзивно ресурсного центру, на що з районного бюджету виділені кошти. В цьому навчальному році діти з особливими освітніми потребами зможуть навчатися у звичайних школах — усі готові прийняти таких діток. Усі переваги інклюзивної освіти стануть помітними вже за кілька років, коли дітей у спеціалізованих інтернатах поменшає.Сама шкільна територія Липовецької ЗОШ №1 потребує встановлення огорожі зі сторони місцевої річки Соб, над чим адміністрація навчального закладу в даний час працює і очікує на підтримку Липовецької міської ради щодо оформлення документів на земельну ділянку.

Робоча група окрім втоми, мала велике задоволення від побаченого. Бо ретельний огляд та обговорення реформи безпосередньо з тими, хто її впроваджує, породили нові ідеї щодо вдосконалення процесу навчання дітей і попутно, намітився знову цілий список речей, робіт, які необхідно зробити, щоб довести шкільну мрію до ідеалу! Наші українські патріотичні діти того варті!

Повернутись