Голова районної ради
Науменко Юрій Михайлович

Розподіл коштів для переможців конкурсу проектів територіальних громад пройде у три епати

Таке рішення прийняла конкурсна рада на останньому засіданні, яке відбулося 13 червня.  Нагадаємо, що цього року з 710 проектів, що взяли участь у 13-му конкурсі проектів територіальних громад, виграли 216.

- 6 мільйонів гривен з першого траншу розподілімо між проектами  територіальних громад, які набрали найбільшу кількість балів – від 80 до 100, - повідомив голова обласної Ради Анатолій Олійник.  – Це проекти, що написані якісно, відповідно до умов конкурсу та з залученням додаткових коштів. Другий етап виділення коштів буде реалізовано після 15 липня, коли пройде позачергова сесія обласної Ради. Це будуть проекти, які потребують невідкладного фінансування і пов’язані з погодними умовами або технологічними процесами. І під третій етап фінансування підпадають проекти-переможці, які можуть бути реалізовані до кінця року.

Анатолій Олійник зазначив, що загальна сума  призового фонду конкурсу, враховуючи усі три етапи складає, 13 млн 656 тис. грн. У перший рік проведення конкурсу фонд не перевищував 300 тис. грн.

Усі проекти, які виносяться на конкурс, мають попередньо обговорюватись у територіальних  громадах,  і мешканці мають визначити, що саме ця проблема потребує першочергового вирішення, і вони всі зусилля спрямують на її вирішення.

- Тільки такі проекти мають шанси бути реалізованими в першу чергу, - додав Анатолій Дмитрович. – Маємо успішні приклади газифікації, проведення водогонів, відновлення роботи дитячих садків саме після обговорення цих проектів місцевими жителями. Я переконаний, що більшість  таких проектів  вже починають реалізовуватись  з залучених коштів інвесторів, не чекаючи результатів конкурсу.

Відповідаючи на питання про критерії відбору проектів-переможців, Анатолій Олійник зазначив, що вони мають бути якісно написані якісно, громада має проявити свою активність у обговоренні проблеми та проект має відповідати стратегії та перспективному плану об’єднання громад.

Планується, що наступний, 14-й конкурс, буде проведений під патронатом створеної цього року Агенції регіонального розвитку, що дасть можливість проводити конкурс анонімно, використовуючи  кодування проектів. 

http://www.vinrada.gov.ua/rozpodil-koshtiv-dlya-peremozhciv-konkursu-proektiv-teritorialnih-gromad-projde-u-tri-epati.htm

Повернутись