Голова районної ради
Науменко Юрій Михайлович

Село Стара Прилука відзначало 870 річницю

У минулу суботу село Стара Прилука відзначало 870 річницю із дня першої документальної згадки про себе. Хоча колись цей населений пункт мав статус містечка і згадується в Іпатіївському літописі під 1146 роком. За рішенням громади свій День народження Стара Прилука відзначає щороку на Покрову Пресвятої Богородиці. У місцевому клубі зібрались мешканці цього мальовничого подільського села, що має давню історію, свої традиції та вагомі здобутки. Ще за радянських часів тут були два колгоспи, рибцех, молокозавод ( згодом маслоцех), школа-інтернат та середня школа, у якій навчались близько 500 учнів. При середній школі був інтернат для учнів, які здобували середню освіту тут із сусідніх сіл Польова Лисіївка, Костянтинівка, Нова Гребля, Нова Прилука.Завжди був сильний педагогічний колектив  про що свідчать знання та життєві досягнення випускників школи. Зі стін Староприлуцької середньої школи випущено тисячі випукників серед яких відомі лікарі, заслужені вчителі, працівники торгівлі, культури, військові і прості працелюбні хлібороби, які вирощують небачені врожаї не прагнучи слави.
Сельчан привітав із святом заступник голови районної ради Руслан Танасюк, який побажав прилучанам розквіту , трудових здобутків, доброго здоров"я та миру, адже тут мешкають люди, які заслуговують на це. З вітальним словом виступили  Віктор Губрій, заступник директора СФГ "Україна",  Юрій Косач, директор спеціальної загальноосвітньої  школи-інтернату . 
Голова територіальної громади Віктор Любченко у своїй промові щиро дякував всім сельчанам за підтримку добрих справ: у громаді прокладено   на 150 ліхтарів  освітлення, відремонтовано та висипано22 км. сільських доріг , що становить 90% від їх загальної кількості. Відремонтовано сільський будинок культури та бібліотеку, прокладено асфальтне покриття дороги соціального значення ( 0.35  км. ) . У середній школі замінено вікна на енергозберігаючі, у нове приміщення переведено сільську амбулаторію, утворено сільське комунальне підприємство, що займається вивезенням сміття. Сельчани мають і свій невеличкий ринок, де можуть обмінятись сільськогосподарською продукцією та придбати речі першої необхідності. Значну увагу в громаді приділяють розвитку фізичної культури й спорту, любов до якого заклав колишній вчитель фізкультури Юрій Кліщунов. Завдячуючи депутату районної ради Олександру Хацьолі, сільська команда   бере участь та є неодноразовим переможцем районних спортивних ігор, що проводяться щорічно між територіальними громадами. Команда є переможцем і обласних змагань. Голова відзначив спортивну команду , учасників свята, які взяли безпосередню участь у підготовці, грамотами та подарунками.
Із задоволенням , на завершення свята, мешканці села подивились концертну програму підготовлену художніми колективами Вінницького аграрного університету.

Повернутись