Голова районної ради
Науменко Юрій Михайлович

Сім’я - це простір без насильства!

Напередодні Міжнародного дня прав жінок, з метою протидії насильству в сім’ї, за ініціативи Липовецького районного центру соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді, спільно з Липовецьким районним сектором з питань пробації, для молоді, що відбуває покарання не пов’язані з позбавленням волі, проведено виховний захід під назвою: «Сім’я – це простір без насильства!».

Тривалий час проблема насильства в сім’ї замовчувалася, а будь-яке втручання у сімейні стосунки з боку держави та суспільства вважалося порушенням таємниці приватного життя та категорично не припускалося. Тому соціальну роботу, спрямовану на протидію насильства в сім’ї, особливо важливо проводити серед осіб, що мають конфлікт з законом, адже їхні сім’ї знаходяться в групі ризику.

Під час відвертої розмови вдалося з’ясувати, що майже всі з них в дитинстві зазнавали «фізичного виховного впливу» від своїх батьків чи просто старших і сильніших людей (спогади не з приємних). Молодим хлопцям роз"яснено, що крім фізичного насильства є ще й психологічне, сексуальне та економічне, що має свої наслідки та за які теж передбачена відповідальність. Особи, засуджені до альтернативних видів покарання обіцяли любити та поважати своїх близьких : матерів, сестер, дружин та доньок і погодилися, що потрібно жити за принципом – «Стався до ближніх так – як хочеш, щоб ставилися до тебе», а відповідальності їм вже і так вистачить.

Робота в даному напрямку триває! 

Повернутись