Голова районної ради
Науменко Юрій Михайлович

Тренінг працівників органів місцевого самоврядування

Українська асоціація районних та обласних рад активізувала проведення навчально-просвітницької роботи, пов'язаної з децентралізацією органів місцевого самоврядування. Останній комплекс заходів, організований за підтримки Проекту ЄС/ПРООН «Місцевий розвиток, орієнтований на громаду», був спрямований на навчання представників районних рад, охопивши, таким чином, більше 300-та районів з 24-х областей України. Завершальним етапом цієї події став тренінг в м.Одеса, який відвідали представники п’яти регіонів: Вінницької, Миколаївської, Херсонської, Хмельницької та Одеської області. Від Вінницької області була переважна більшість учасників тренінгу, Липовецьку районну раду представляв заступник голови Руслан Танасюк.

Програма заходу була зосереджена на найбільш проблемних питаннях, які були окреслені самими членами Асоціації, включаючи організаційно-правову та кадрову роботу, антикорупційне законодавство та залучення коштів під регіональні та місцеві проекти.

Темою, що отримала чи не найбільшу прихильність слухачів, стала реалізація місцевих проектів. Одним з найвідоміших ресурсів, що виділяє на це кошти є Державний фонд регіонального розвитку. У минулому році Фондом виділено 3 млрд. грн. з яких, в зв'язку з невикористанням, до державного бюджету повернуто 520 млн. грн.

Крім того, учасникам тренінгу розповіли про залучення коштів через міжнародну технічну допомогу. Особливий акцент Асоціація зробила на правовій тематиці.

Щоб будинок мав хорошу основу - йому потрібен міцний фундамент. Місцеве самоврядування, насьогодні і є тим фундаментом який потрібно зміцнювати, аби побудувати велику, заможну, єдину країну.

Повернутись