Голова районної ради
Науменко Юрій Михайлович

Вчора в обласній Раді відбулася нарада з питань об’єднання територіальних громад області

Вчора в обласній Раді відбулася нарада з питань об’єднання територіальних громад області.

В нараді взяли участь перший заступник голови облдержадміністрації Андрій Гижко, перший заступник голови обласної Ради Людмила Щербаківська, відповідальні особи від райдержадміністрацій з питань проведення консультацій щодо внесення змін до перспективного плану формування територій громад, заступники голів районних рад, міські, селищні голови районного значення, члени робочої групи із забезпечення відкритості та прозорості роботи під час внесення змін до перспективного плану формування територій громад області. Від Липовецького району запрошені заступник голови районної ради Руслан Танасюк, перший заступник голови райдержадміністрації Ольга Дмитрів, керівник апарату райдержадміністрації Олександр Скоцький, начальник відділу організаційного забезпечення районної ради Інна Рябоконь. 

Про стан добровільного об’єднання територіальних громад районів області доповіла начальник управління організаційної та кадрової роботи апарату обласної державної адміністрації Іннеса Ратушняк.

Вона зазначила, що на підтримку 158 об’єднаних громад України державою виділено 3 млрд. грн. із Фонду регіонального економічного розвитку та 1 млрд. грн. цільової субвенції на розвиток інфраструктури громад. Ці кошти розподілялись між громадами пропорційно. Тож на розвиток двох ОТГ Вінниччини – Калинівської та Студенянської (Піщанського району) виділено 5,6 млн. грн. державної субвенції.

Про результати фінансової децентралізації за 2015 рік та І квартал 2016 року звітував заступник директора - начальник бюджетного управління Департаменту фінансів обласної державної адміністрації Олександр Горба.

Досвідом роботи щодо об’єднання територіальних громад ділились міський голова Калинівської ОТГ Анатолій Шамалюк та сільський голова Студенянської ОТГ Піщанського району Олексій Кирнасівський.

Серед позитивних сторін об"єднання обоє виступаючих назвали вигоду від державної фінансової підтримки: повернення 60 % ПДФО на розвиток громади та надання цільової державної субвенції на розбудову інфраструктури. Зокрема, для Студенянської громади ці суми становили 1 млн 800 тис. та 1млн.956 тис . відповідно.

Показники Калинівської ОТГ, яка є значно потужнішою, становлять 26 млн. грн. поверненого ПДФО для м. Калинівки та 3 млн. грн. для с. Дружківки, плюс 1млн . 956 тис. від Мінрегіону.

Піднімалось на нараді питання виборів старост ОТГ та визначення їх повноважень. Так, Калинівська об’єднана громада обиратиме старосту вже 10 квітня, а у Студенянській ОТГ вибори будуть призначені за два місяці.

Важливих аспектів формування ОТГ у Вінницькій області торкнувся у своєму виступі Андрій Кавунець - директор регіонального ресурсно-інформаційного центру «Громади Вінниччини».

Про стан справ у районах з питань добровільного об’єднання територіальних громад інформували районні уповноважені особи.

Підводячи підсумки наради, Андрій Гижко підкреслив. що на Вінниччині має активізуватись робота по формуванню ОТГ, згідно з перспективним планом формування територій громад області. Він запевнив, що при цьому і надалі зберігатиметься принцип добровільності. 

Повернутись