Голова районної ради
Науменко Юрій Михайлович

Відкрито пам’ятний знак солдатам Війська Польського і армії УНР

25 вересня, у місті Липовець відбулося урочисте відкриття пам'ятного знаку полеглим в боротьбі з більшовицькими військами українцям та полякам, під час прориву лінії фронту у червні 1920 року.

В урочистих заходах взяли участь перший заступник голови обласної Ради - Наталя Солейко, представник Сейму РП (нижня палата парламенту), голова фонду «Свобода і Демократія» - Міхал Дворчик, заступник керівника Департаменту у справах Національностей і Релігій Вінницької ОДА – Алла Ратинська, голова ГО «Кресовяци» - Юрій Войціцький, голова районної ради - Юрій Науменко, перший заступник голови райдержадміністрації – Ольга Дмитрів, міський голова – Микола Майданюк, громадськість міста.

Розпочався захід з  виконання гімну України та гімну Польщі.

Право відкрити пам’ятний знак було надано міському голові м. Липовець та Генеральному Консулу Республіки Польща. Урочисте освячення пам’ятного знаку та виконання молитви за Батьківщину і душі померлих здійснили, священик Римо-католицької церкви непорочного зачаття ПДМ - отець Андрій та священик УПЦ КП - отець Василь.

Після освячення учасники заходу віддали пошану полеглим солдатам та поклали квіти до щойно відкритого пам’ятного знаку.

По завершенню урочистої частини гості та жителі міста ознайомилися з виставкою «За Нашу і Вашу Свободу». Також присутні мали можливість послухати пісні «Боже великий Єдиний, Польщу-Україну храни», «Гей, соколи!» у виконанні аматорів районного будинку культури.

Повернутись