Голова районної ради
Науменко Юрій Михайлович

ВІДКРИТТЯ ПАМ’ЯТНОГО ЗНАКУ ЛІКВІДАТОРАМ АВАРІЇ НА ЧАЕС У ЛИПОВЦІ

Не із сторінок стародавніх літописів і не з легенд та переказів увірвалося у наше життя це моторошне слово - Чорнобиль.

Вже 30 літ, як слово це стало символом горя і страждань, покинутих домівок, розорених гнізд, здичавілих звірів...

У Липовці, з приводу цієї сумної дати відбулись заходи, які поєднали відкриття пам'ятного знаку учасникам - ліквідаторам аварії на ЧАЕС,тематичну композицію "Чорнобиль не має минулого часу" та нагородження ліквідаторів пам'ятною відзнакою "30 річниця аварії на Чорнобильській АЕС" .

Перед присутніми виступили Іван Демихін, голова райдержадміністрації, Руслан Танасюк - заступник голови районної ради, Володимир Сличук - голова районної організації "Союз. Чорнобиль. Україна", безпосередній учасник тих подій. У своїх виступах керівники нагадали присутнім далекий 1986 рік; страшну звістку, яка прийшла так невчасно, у сонячний теплий весняний день, який зовсім не віщував нічого поганого; надходження наказів про відправлення водіїв, пожежників, міліціонерів - фахівців своєї справи у Чорнобильську зону.

Право відкрити пам'ятний знак було надано ліквідаторам аварії на ЧАЕС Костянтину Дажурі та Олександру Багрію.
Настоятель Храму УПЦ Київського патріархату парафії Святого Воскресіння Христового о. Василій освятив пам'ятний знак та прочитав панахиду за померлими від наслідків аварії.

У районному будинку культури, відповідно до спільного розпорядження голови райдержадміністрації та районної ради , керівники району вручили пам'ятні відзнаки, грамоти та квіти ліквідаторам. Серед нагороджуваних Росошанський та Зозівський сільські голови Володимир Сличук та Олександр Мельничук.

З вдячністю за співпрацю та розуміння звернувся до керівників району голова районної організації Володимир Сличук і вручив від імені районної організації пам'ятний знак "30 річниця аварії на Чорнобильській АЕС" голові районної ради Юрію Науменку та голові райдержадміністрації Івану Демихіну. Далі всі присутні в залі поіменно згадали учасників ліквідації аварії земляків наших, які не дожили до цього дня, пішовши передчасно з життя, і вшанували їх пам'ять хвилиною мовчання. Згадали добрим словом і покійного колишнього голову районної організації Віталія Войнаровського, адже це він ініціював встановлення пам'ятного знаку. Безприкладний героїзм, мужність, відданість Україні ліквідаторів аварії на Чорнобильській АЕС житимуть в нашій пам'яті.

Працівники культури підготували та показали на завершення заходу зворушливу тематичну композицію "Чорнобиль не має минулого часу".

Повернутись