Голова районної ради
Науменко Юрій Михайлович

ВІДВІДАЛИ ВЕТЕРАНІВ

Вже п`ятнадцять років поспіль ветерани другої світової, Збройних Сил, праці влітку оздоровлюються на базі Липовецької районної лікарні. Ось і цього жаркого серпня 22 ветерани відпочивають та одночасно поправляють здоров`я у кардіологічному відділенні лікарні. Тут, поряд із процедурною, де вони отримують ін`єкції  та ліки, у них є невеличка їдальня для прийому їжі, "кінозала" із м"якими меблями, на вулиці-у дворі лікарні-затишний березовий гайок із бесідкою. А ще тут можна почитати художню літературу, пресу, що є у відділенні. Ось і всі "розваги" для спокійного і змістовного відпочинку . Хіба що, поряд із лікуванням та відпочинком, ці активні люди ще проводять і семінарські години, оскільки серед ветеранів - 9 голів первинних ветеранських організацій. Найстарший серед них- Кирило Григорович Кривоніс із с. Козинці, колишній директор школи , учасник бойових дій в 1941-1945р.р.,інвалід 1 групи, якому в березні  виповнилось 92 роки. Брицька ветеранська організація делегувала на оздоровлення теж дійсного учасника бойових дій, шанованого Степана Івановича Дорощука, який має 93 роки від роду. Із Щасливої тут -Павліна Петрівна Нагорна, яка і під час перебування на оздоровленні, продовжує вирішувати ветеранські справи в селі. Бойові голови ветеранських організацій  Галина Іванівна Хлопченюк з Турбова, ВІра Герасимівна Андрущенко з Війтовець, Володимир Олександрович Марчук з Білої, Гудзь Микола Олександрович з Трощі, Анатолій Леонтійович Гут із Іваньки теж вже не перший рік займаються громадською роботою. На семінарських заняттях, які організовує заступник голови ветеранської організації району Валентина Федорівна Левкович-тонкий знавець людської психології, досвідчені голови діляться своїм багаторічним досвідом громадської діяльності із молодими головами Оленою Петрівною Круподер з Приборівки, Зіною Кононівною Андреєвою, яка працювала довгий період заступником голови, з Вахнівки. Незважаючи на свій поважний вік, ветерани бажають бути корисними громаді, в якій проживають,  і значно допомагають своїми порадами , активною громадською працею. Переживши труднощі воєнних літ, голод, роки відбудови вони зберегли в душі вогник доброзичливості, доброти і любові до ближнього. За все ці люди вдячні, ні на що не нарікають. На оздоровлення із районного бюджету виділено певні кошти, це вже ввійшло в традицію. І як би не  було скрутно з бюджетними надходженнями, оскільки левова частка бюджету йде на освіту й медицину,  ця справа - свята і завжди вишукається можливість  оздоровити ветеранів. До доброго діла вже долучились і деякі голови територіальних громад, зокрема Олег Слободянюк із Скитки, Ганна Нагорна з Вахнівки, Микола Грушко із Липовця.

Сьогодні у ветеранів день був особливий. Поцікавитись як  себе почувають  і як проходить процес оздоровлення цих поважних людей,  завітали голова районної ради Юрій Науменко, заступник голови райдержадміністрації Олег Фурманюк, голова ветеранської організації Микола Шишківський. Поспілкувались , поцікавились життям-буттям, їх  лікуванням та перебуванням у відділенні. В зустрічі взяли участь головний лікар Олександр Дмитрук, завідувач відділенням Петро Бойчук .

За турботу подякувала керівництву ветеран праці, колишня член буряківничої ланки із с. Скитка, Ганна Василівна Драпалюк. Понад сорок років трудилась жінка в ланці на рідних полях, про що свідчать натруджені руки, залишилась в старості одинокою. Вона зауважила, що державі слід подбати про пенсіонерів , бо з тої пенсії, що отримує - і полікуватись нема як. Голова ради старійшин , колишній голова ветеранської організації Микола Матвійович Сазанський, висловив щиру вдячність головному лікареві, завідувачу відділенням, медперсоналу лікарні за чуйне ставлення та належне лікування і побажав усім миру, добра й життєвих гараздів. Колишній начальник Липовецького РЕМ Василь Петрович Безпалько ще раз підкреслив необхідність проведення таких оздоровчих заходів для категорії ветеранів і звернувся до керівників з проханням щодо збереження районної лікарні і, взагалі лікувальної  мережі  району вцілому. На прощання керівники потисли дружньо руки ветеранам і побажали усім мирного й щасливого довголіття.

Валентина Тращук

Повернутись