Голова районної ради
Науменко Юрій Михайлович

Віртуальна подорож до музею

Музей-Храм зустрічі з прекрасним. У цьому році відзначається 25-річчя присвоєння Вахнівському краєзнавчому музею звання "народний". Творцем, ініціатором та організатором музею у Вахнівці був учитель історії місцевої школи Олександр Павлович Гук, відкрили його за рішенням виконкому та за кошти місцевого колгоспу. І саме цей музей невдовзі стане гордістю не лише села Вахнівки, а й Липовецького району. Його засновник залишив по собі значний слід на землі, за що отримав республіканську премію. Він створив найкращий на Вінниччині сільський краєзнавчий музей. У дев’яти тематичних залах виставлено понад 1500 експонатів, які постійно поповнюються. А що не експонат - то ціла історія!!! Скляна  посудина, якій кілька століть; є плуг, якого викував у кузні ще прадід Олександра Павловича. В одного сільського дідуся Гук виміняв за звичайного навісного замка діючий дерев’яний замок з дерев’яними ключами. Є набір козацьких люльок і зброї, знаряддя праці і посуд, набір металевих їжаків для чесання конопляних волокон. Окрема кімната вся у  вишиванках минулого століття і цінна тим, що їх виготовляли та носили наші прабабусі. Чучела зубрів, кабана, вовка, оленів, козуль... Основні з них виготовлені в знаменитій Бєловєжській пущі та Шацькому мисливському технікумі. Частину зробили самі вахнівчани. Є у музеї також давні знімки.

Навпроти музею було насипано Курган Слави та перепоховано воїнів-визволителів. При цьому, за участю священника відправили панахиду, що було небаченим у радянські часи.

Коли Олександра Павловича не стало, на посаду директора Вахнівського народного краєзнавчого музею призначили Юрія Васильовича Дячука – прийомного сина засновника музею. З того часу  про засновника музею нагадує меморіальна дошка при вході.

Наразі,  з 2014 року завідувачем Вахнівського народного краєзнавчого музею є Анна Юріївна Куник.

23 травня у читальній залі Липовецької ЦРБ відбулась зустріч з Анною Куник, на яку були запрошені старшокласники Липовецької ЗОШ № 2. Вона розповідала по музейну справу загалом, про те, як збирає та описує експонати, як займається пошуковою роботою, чим зацікавила аудиторію. За годину вона провела коротку віртуальну подорож до музею.  Також  учасники  заходу були ознайомлені з тематичним бібліографічним оглядом літератури.

Повернутись