Голова районної ради
Науменко Юрій Михайлович

Всеукраїнський фестиваль народної творчості ``УКРАЇНА САКРАЛЬНА``

Всеукраїнський фестиваль народної творчості "УКРАЇНА САКРАЛЬНА" в Погребищі зібрав довкола себе шанувальників пісні, давніх українських ремесл , звичаїв та обрядів. 
Заходи розпочалися на історичному для погребищан місці – біля Козацького хреста «Борцям за волю України» із вшанування борців за волю і незалежність України покладанням квітів та спільною молитвою за Україну, за наших відважних бійців на передовій, за пришвидшення перемоги над агресором, за мир і злагоду на Українській землі. Погребищенський міський голова Анатолій Білик та співорганізатор фестивалю доктор історичних наук, професор Василь Моргун урочисто відкрили пам’ятну табличку про започаткування Всеукраїнського фестивалю.

Багато хто з жителів міста Погребище не очікував такого успіху щодо проведення на Росі першого Всеукраїнського фестивалю “Україна Сакральна “ . Фестиваль залишив по собі неповторні враження та якісь дивні відчуття і у гостей міста .

..."Стоячи на священому камені Мар, слухаючи як звук бадури та молитва за Україну ллється понад річкою Рось на усе наше Погребище, у грудях з’являється дивне відчуття. Воно стрімко посилюється коли ти дивишся на дітей, які роззявивши рота від захвату, спостерігають як козацькі шаблі виблискують на сонці. Дивлячись як маленькі хлопчики з “оселедцями “ на чолі , в атласних шароварах, виконують складні трюки, з якою відданістю та ентузіазмом вони це роблять, ти починаєш розуміти, що то за дивне відчуття . Спостерігаючи за усією цією атмосферою, у серці прокидається отой бойовий дух, який не дозволив ще жодному ворогові скорити наш народ. Це те відчуття, яке допомагає встояти, коли тебе хочуть поставити на коліна. Не марнуйте своє життя на вічне невдоволення, наповнюйте себе такими емоціями аби знайти сили щоб із щирою посмішкою на лиці і в серці, дружньо сказати ворогу : “ Тобі нас не здолати!!! “ Ось у цьому і полягає патріотизм фестивалю. "
Ось так пафосно і , разом з тим, проникливо й з любов"ю пише про захід Катерина Ситнюк, жителька славного міста Погребище.
У нашого району з сусідами з Погребищ особливі дружні стосунки, що вимірюються і часом , і дружбою, і підтримкою один одного. Ось і цього разу кращі творчі колективи району відгукнулися на запрошення взяти участь у Всеукраїнському фестивалі.
Фольклорний аматорський колектив "Рідня" с. Козинці, "Лебедонька" , "Веселий день" районного будинку культури на чолі із начальником відділу культури та туризму Геннадієм Терлецьким із задоволенням взяли участь у фестивалі.

Повернутись