Голова районної ради
Науменко Юрій Михайлович

З Днем Незалежності, Україно!

24 серпня в Липовецькій районній територіальній громаді відбулись урочистості з нагоди 27 річниці Незалежності України.

Вперше такий великий і величний захід відбувався на території Молодіжної площі, яку ми маємо завдячуючи земляку Руслану Демчаку. На центральній алеї липовчани ознайомлювались із виставкою хлібів та калачів, випечених із борошна нового урожаю справжніми майстринями територіальних громад району. Оглядало виставку журі у складі заступника голови районної ради Руслана Танасюка, заступника голови райдержадміністрації Олега Фурманюка, начальника відділу культури та туризму Геннадія Терлецького. Керівники висловлювали вдячність за участь у районному митецькому заході "Моя країна Україна!" і вручали учасникам подяки. Справа від фонтану облюбували галявину дідухи, майстерно виплетені майстринями територіальних громад. Під ялинками, у затінку, давали майстеркласи для дітей керівники гурткової роботи Липовецького районного центру дитячої творчості: із тістопластики (Марина Любченко), рукоділля (Тетяна Войнаровська), паперопластики (Марина Лазо). Як ліпити із солодкого тістечка мультяшних героїв навчала працівник ТОВ "Продмова" Яна Саверська.

Яскраві українською символікою, смачні торти, хліби, незвичайні калачі, представило підприємство "Солодка мова", їх оздобленням тут займаються справжні художниці Ольга Корнєва та Яна Саверська. Своїми самобутніми роботами із розписом по дереву порадувала липовчан народна майстриня Любов Воронецька, яка представляла Артстудію розпису "Фенікс". Цікаві роботи власного виробництва: в"язання, макраме, м"яка іграшка показала бібліотекар міської бібліотеки Мар"яна Антонець

По центральній алеї розмістили свої спортивні нагороди прихильники здорового способу життя. Спортивні кубки й медалі свідчать про неабиякі досягнення вихованців Липовецької ДЮСШ. Тут же демонстрував свої колоритні самобутні картини наш липовчанин, художник Юрій Пасічник. За картинами була величезна виставка спортивних кубків та медалей вихованців спортивного дитячо-юнацького клубу "Оріон", яку представляв тренер Василь Авраменко. А зліва на татамі розминались наші любі оріонята, вони сьогодні мали продемонструвати своє мистецтво володіння технікою рукопашного бою. Всіх дітей частували солодощами, для них у цей день стояли батути і це ще не всі розваги-увечері їх чекала дискотека.

На відкриття урочистостей у виконанні хору районного будинку культури хвилююче пролунав Гімн України, виконання його було неймовірним. Всі встали і за цих кілька хвилин звучання пісні у свідомості кожного пролетіли віки визвольної боротьби українського народу за волю і незалежність, Майдан Незалежності, Небесна Сотня, події на Сході України та імена полеглих наших земляків і не тільки... Хвилиною мовчання липовчани вшанували пам"ять всіх борців за єдність і незалежність України.

З державним святом липовчан та мешканців району привітали перший заступник голови райдержадміністрації Ольга Дмитрів, голова районної ради Юрій Науменко.

Керівники підкреслили, що від нас зараз залежить доля України, утвердження європейського майбутнього для наших дітей. Ми впевнені, що перемога буде за нами і синьо-жовтий прапор асоціюватиметься не тільки з нацією, яка відстоює свободу, незалежність і територіальну цілісність своєї держави, а й з успішною, ефективною і заможною європейською країною.

Наш обов’язок працювати, не покладаючи рук, бути чесними і єдиними, берегти і цінувати один одного!

З нагоди державного свята почесною грамотою Верховної ради України було відзначено багаторічну працю на користь громади Сививківського сільського голови Зінаїди Рябіщук. Керівники вручали липовчанам нагороди, квіти, грошові винагороди.

Напередодні свята районною комісією з нагород розглянуто питання щодо присвоєння звання "За заслуги перед Липовеччиною" Миколі Вудвуду, директору Турбівської ЗОШ №1, Сергію Петренку, директору ТОВ "Нападівське" та Калеву Науру, громадському діячеві Естонії. 25 сесія районної ради прийняла з цього питання відповідне рішення.Окрім того, нагороджено людей, які зробили вагомий внесок у розбудову рідної Липовеччини, плідно працювали задля розвитку територіальної громади та підвищення добробуту її мешканців; які воювали на сході, захищаючи єдність та цілісність України, грамотами Вінницької обласної ради та облдержадміністрації, Липовецької районної ради та райдержадміністрації.

Прізвища липовчан, які своєю відданою працею примножують добробут рідної громади, району та держави, котрі у такий нелегкий час стали на захист незалежності та суверенітету України, які організовують волонтерську допомогу захисникам України, занесені на районну дошку пошани і в цей день вони отримали свідоцтва про занесення їх імен та грошові винагороди.

Ще одна надзвичайно хвилююча мить відбулась завдяки аудіозапису з вітанням нашого естонського друга Калева Наура, який неодноразово допомагав нашим захисникам на початку бойових дій в АТО. Початок його вітання липовчанам прозвучав українською мовою і це було надзвичайно зворушливо. Він висловив вдячність за запрошення спільно відзначити День Незалежності України у Липовецькій громаді, вибачився, що не зміг приїхати і побажав щастя, успіхів і процвітання липовчанам та всьому українському народу. Як зазначив одного разу Президент Естонії "Свобода та незалежність це звичайні явища, але їх часто доводиться захищати зі зброєю в руках." У своєму зверненні громадський діяч відмітив, що долі наших країн дещо схожі, і коли ворог вторгся на територію України, то маленька Естонія вважала своїм обов"язком допомогти, в силу своїх можливостей, і це обов"язково матиме продовження. У нас, естонців, і у вас, українців - однакові європейські цінності. Завершив Калев своє звернення словами "Слава Україні! Хай живе вільна незалежна Україна!"

З нагоди державного свята було представлено ще чимало цікавих інтерпретацій та заходів. Зокрема, липовчан вітали міський голова Микола Грушко, селищний голова Василь Завальнюк, голови Росошанської та Староприлуцької об'єднаних територіальних громад Володимир Сличук та Віктор Любченко, голова Зозівської територіальної громади Олександр Мельничук. Вони, в свою чергу, відзначили грамотами та подяками мешканців своїх територіальних громад. Гостей та жителів міста вітали з державним святом найкращі творчі колективи Липовеччини. Свої пісенні вітання дарували знані солісти й зовсім юні, але вже відомі виконавці нашого краю Влада Смаляна, Владислав Васильченко.

Завершилось святкування показовим виступом вихованців спортивного клубу "Оріон", серед яких вже є неодноразові чемпіони. Це була досить гарна демонстрація своїх бойових умінь і навичок захисту для глядачів. А увечері культурний відпочинок липовчан забезпечили Ярослав Пшиворський, Юлія Кушнір та Олександр Терлецький. Вже було далеко за північ, а молодь не хотіла відпускати вчорашній день.

Повернутись