Голова районної ради
Науменко Юрій Михайлович

``З УКРАЇНОЮ В СЕРЦІ``

Під такою назвою у Вінницькому обласному Центрі народної творчості відбулось відкриття виставки образотворчого та прикладного мистецтва, присвяченої 27 річниці Незалежності України. На виставці презентувались понад 60 експонатів наших земляків, майстрів живопису та народного малярства-учасників обласного пленеру народного малярства Івана Горобчука та Василя Слободянюка з Вінниці, Тетяни Філь з Липовця, Олександра Свіргуна з с. Стрижавка, Віктора Крижанівського з с. Клембівка та ряду інших. Окрім живопису на виставці були представлені роботи майстрів декоративного розпису Ірини Угринчук і Тетяни Рихліцької з Вінниці, майстринь : флористики- Ніни Співак, витинанки- Ліни Концевич, вищивальниць Яни Бутріної, Ірини Корнієнко, Ірини Савчук та Галини Данилюк з ВІнниці. Виставлялись чудові вироби із газетоплетіння нашої липовчанки Тетяни Кузнєцової. Талановиті та креативні представники художнього хисту знову демонструють високий рівень майстерності та своє творче зростання. Всього на виставку презентували роботи 23 майстри та художники із різних куточків Вінниччини і працюватиме вона до 6 вересня.
Відкрив митецький захід Ярослав Пшиворський піснею Станіслава Городинського " Дай нам, Боже, прожить". 
Нова виставка – це розмаїття жанрів – пейзажі, натюрморти, вишивка, писанкарство, портрети, ілюстрації до казок, використання різноманітних технік, включаючи масло, акварель, низку графічних та змішаних технік, зазначила у своєму вступному слові директор центру, заслужений працівник культури України -Тетяна Омельянівна Цвігун. Не менш вражаючою є наша подільська вишивка (качалкова гладь) . Рушники з фонду ОЦНТ , відшиті вишивальницями за зразками клембівських рушників,
знаних у всьому світі своєю неповторністю . Тут застосована техніка, яка побутує виключно на Віннниччині. А писанкарство, скульптура малих форм, авторська лялька, петриківський розпис, плетіння, кераміка хіба не викликають захоплення!?

Нині побутує думка, що в мистецтво необхідно вливати більше креативу , але найбільшим креативом для нас є збереження традиційної народної творчості і завдяки таким майстрам, роботи яких представлені сьогодні, які живуть і творять на Вінниччині , ця традиція розвивається і продовжується. Українське народне мистецтво житиме в віках. Саме цим ми цікаві і неповторні для європейців. Багато з представлених творів – це своєрідний гімн Україні, її одвічності і неповторності, щире захоплення історією та українською мистецькою традицією, розкриття таємниць власної душі.

У концертній програмі з нагоди відкриття заходу взяли участь солісти Липовецького РБК Юлія Кушнір та Ярослав Пшиворський. Директор центру відзначила наших липовчан за майстерність виконання української пісні, її пропагування подяками.

Повернутись