Голова районної ради
Науменко Юрій Михайлович

Зустрічали гостя з Естонії

"Україна воює і за себе, і за Естонію", - ці слова естонця запам"яталися липовчанам ще з попередньої зустрічі із Калевом Науром , старійшиною естонської добровольчої організації «Кайтселіт». 
Давній друг липовчан, завітав до нас , подолавши понад тисячу кілометрів.Його зустрічали керівники району, його друзі . В теплій дружній обстановці, насиченій флюїдами доброти і гостинності, голова районної ради Юрій Науменко та перший заступник голови райдержадміністрації Ольга Дмитрів, користуючись нагодою, привітали гостя із Днем Незалежності Естонії та вручили Калеву Науру нагороду "За заслуги перед Липовеччиною", що присвоєна відповідно до рішення районної комісії з нагород, прийнятого напередодні 27 річниці Незалежності України. Керівники подякували за вагомий внесок Калева у наближення перемоги українців у війні на сході, за підтримку дружніх відносин між нашими народами. Побажали гостеві успіхів у справах і висловили сподівання на подальші партнерство та дружні відносини із братнім естонським народом. Калев подякував за гідну оцінку його громадської діяльності і зазначив:
-Маленька Естонія серед усіх країн-членів НАТО має чи не найкращий мобілізаційний потенціал своїх формувань на випадок війни та інших надзвичайних ситуацій. Цей досвід, з огляду на ситуацію, був би дуже корисним для України,  і як громадянин Естонії,  я  був би гордий і радий, щоб такий народ, з славними військовими традиціями,  був  разом з нами в НАТО. Калев поділився також своїми гарними враженнями від військового параду, що проходив у Києві з нагоди Дня Незалежності України, від тих позитивних змін, що відбулися в Україні протягом останніх років. 
А далі, у теплій домашній обстановці ще довго точилися розмови про боротьбу обох народів за незалежність і свободу, правильність обраного шляху, спільне в історії обох держав і народів. З ностальгією липовчани згадували свої неодноразові подорожі з культурного обміну до Естонії, започатковані попереднім складом міської ради  : на Міжнародний дитячий фестиваль української пісні "Квіти України", фестиваль пісні "Північне сяйво", грантову поїздку за підтримки фонду Гаврилишина з метою запозичення досвіду європейського розвитку, зустрічі із діаспорою українців у Естонії, організовані  нашим земляком Президентом Асоціації українських організацій в Естонії, членом Ради при Міністрі культури Естонії з питань національних меншин Володимиром Паламарем та режисером, українкою за походженням, Любов'ю Лаур, відвідування музеїв та надзвичайно цікаві розповіді Калева, незабутнє Співоче поле, вечірні прогулянки по бруківці старовинних вуличок Таллінна, запашну каву... В свою чергу, Калев згадав першу подорож до Липовця із делегацією бізнесменів,яку він очолював, членів чоловічого клубу "Білий кінь", чудовий виступ колективу на сцені Липовецького будинку культури і свої перші враження про липівчан. Цього разу спільно із головою Липовецького благодійного фонду Миколою Обарою він відвідав Липовецьку ЗОШ ім Василя Липківського. Як вчитель трудового навчання, познайомився із колегою липовчанином, подивився шкільну майстерню. Гарні враження на нього справила зустріч із вже знайомою викладачем Липовецької музичної школи Галиною Навроцькою та маленький імпровізований концерт народного аматорського колективу вчителів "Мрія".Вчителі привітали гостя із нещодавнім святом естонського народу -101 річницею з Дня Незалежності. А духовний гімн України, "Боже великий, єдиний, нам Україну храни", заворожуючі звуки скрипки у поєднанні з  акордеоном справили незабутні враження...
Теплий прийом та щирі відверті розмови не забуваються, як і моральна підтримка та матеріальна допомога  естонців, що супроводжують липовчан з початку неоголошеної війни на Сході України. Це дуже дорого вартує у наш час і ми цього ніколи не забудемо.
Так непомітно, розмови , дотепний український та естонський гумор привели всіх  до півночі. Розставатись із друзями завжди сумно, прощались в надії на нову зустріч. А сьогодні, Калев Наур мандруватиме столичними вулицями Києва, у його планах - відвідування Київського театру опери та балету, Київських музеїв... Естонець пізнає Україну, знайомиться з її культурою та найбільші враження на нього справляють українці. Ми маємо щирого друга у просуванні України до Європейського Союзу, до НАТО і знаємо - лише в дружбі сила вільних народів.
Повернутись